Jump to content


Fotografije

Fox F32 Remote vs Rock Shox SID RLT


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
11 odgovora na ovu temu

#1 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 17 October 2011 - 08:23 PM

Kako sto kaze i sam naslov teme, jedno moje objektivno misljenje za ova dva proizvoda dve vrhunske kompanije za proizvodnju suspenzije. Sve je pocelo tog leta 2010 kada sam se sa FR/DH prebacijo na XC.

Posto sam godinama vozijo RS i svakodnevno imao susret sa RS vilama resijo sam da na novom bajku obavezno bude FOX vila. Prvo zbog toga sto ih je u to vreme bilo bas malo u MKD i plus sto sam hteo da isprobam u drugi tabor. Kako sto je i bila moja umisla kupijo sam Cube Reaction RX koji na sebe je imao montiranu FOX F32 Remote. Bio sam radosan, ponosan i malo nadujen jer imam FOX-a. Normalno malo kurcenje nije bilo na odmetu. Ali kako sam prosao sa njime........

FOX F32 Remote: Kupljen Septembar 2010 vreme koriscenja ~ 11,5 meseci, predjena kilometraza ~10000km. Tezina vile sa daljinskim zakljucavanjem i montiranim kunusem i cvetom je bila 1625 ako se dobro secam. Nije lose, mada sam ocekivao da ce da bude nesto laksa. Tranzicija je bila nevidjena. Sa RS Totem-a na F32. Kao kada sa tenka predjes u obican auto. Ali da budem iskren oseca sa da je vila kruta. Po nekim FOX-ovim tabelama za moju tadasnju kilazu(110kg btw) pritisak vazduha je trebao da bude oko 110 PSI. Kao i svaki proizvodjac koji se nekako stiti od kupca tako i FOX je malo podigao vise tabelu za moj ukus. Ja sam ga za celo vreme vozijo 90-95 PSI u zavisnosti koja je spoljna temperatura. lockout je radijo savrseno. Ni mm ugibanja pri lock modu. Sila otkljucavanja vile pri lock modu se mogla koregirati na samu rucicu lockouta isto kako sto se koregira i zadnji menjac. Vrlo lepo osmisljeno. Taj FOX-ov lockout je fantastican kada se vozi asfalt i kada treba da se ustane sa sedista zbog savladjivanje odredjene stvari, ali je bijo los za teren jer ako pri lock modu se prolazi preko neko kamenje, korenje ili nesto vecih razmera ume da bude stvarno nezgodno. Vila je radila lepo 2 meseci pre nego sto je javi fabricka mana i pocne da krcka na spoju teleskopa i krunom. To se desava negde u novembru. U redu bicikla je pod garancijom - bice to sve promenjeno. Malo sam vise cekao nego sto treba ali ajde lepo se zavrsilo na kraju. Sve dok odnesem da izmerim vilu posle servisa. Sta da vidim. Tezina se popela na 18XX(ne secam se lepo). Sta da radim...jer nije kupljena iz MKD nisam imao previse fore da trazim opet servis. I pristao da je vozim tako. Od prvog kilometra sam osetijo da nije vise to onaj isti FOX koji sam vozijo pre toga. Nije radijo isto kao pre servisa. Ali opet i to progutam i produzim da vozim vilu. To se desava februar 2011. Samo da napomenem da u toku zime lockout vile nece da otkljuca kada je jako hladno vreme sa temperaturom oko 0 ili manje. To je bilo katastrofalno kada sam trebao voziti nizbrdo planinama. Vila nece da radi, nece da otkluca.....pa cak nece ni gate da radi. Ovo mi se desavalo cesto. Ajde prodje zima i dodje lepo prolece i duzi dani...spremni za voznju. Krsi mi se film pocetkom aprila opet. Vila opet pocne da krcka. Ali pored krckanja pocinje i jedan semering da otkazuje i pocne da baca ulje. Nije to problem servisiracu ga....ali krckanje. Ide na zvce. Lepo otvorim vilu...i posto u to vreme nije imalo gde da kupim semeringe...izvodim neke carolije kako bi sacuvao semering da izgura bar za leto, dok ne ode opet u servis i promenim sve kako treba. Ali opet posto nije blizu servisni centar moram da trpim krckanje.........sve do prve sanse da prodam FOX-a. Kada dosao taj trenutak nisam razmisljao ni jedan sekund....otisao je za 230e. Ali ostavijo dosta dobrih...kako i losih uspomena.

Posted Image

Vreme je bilo da se podnovimo. U trenutku jedina dobra zamena je bila RS SID RLT koji je bijo dostupan momentalno. In tako pala odluka. Evo kako prolazim sa njime

RS SID RLT: Kupljen Avgust 2011, vreme koriscenja 2,5 mesec, predjena kilometraza ~2500km. Tezina vile sa Poplock sistemom. istim konusem i cvetom je 1531gr. Nije lose. Posto ovde je sistem dual air, iskreno je malo teze pronaci idealni srazmer pozitivne i negativne komore. Za moju kilazu(sada pala na 90kg) tabela kaze 135 PSI u obe komore ali iskustvo me nateralo da od starta pocnem sa 115 PSI u obe komore i igram se ciframa. trebalo mi dobrih 20-ak dana da nadjem odgovarajuci pritisak i sada trenutno je 100 sa 80 u hladnije dane i 105 sa 85 i toplije dane. Kada sam se popeo na bajk odma osetijo sasvim drugi osecaj za razliku od FOX-a. Da budem iskren malo se oseca kako je meksa...ali ne i mekana. Lockout radi tipicno da RS. Ima nekih 10-20mm(zavisi kako je napumpana) hoda u lock modu. Ali posle fiksnog lock-a na FOX-u ovaj mi je vise prijao jer je lepse radijo kada se vozi teren i vila upija one iste velike neravnine i vibracije ne prelaze na ruke. Ako je dobra strana teren tada voznja po asfaltu je losija sa RS jer na asfalt ne svidja mi trenutak rada vile. Jos nije osetila zimu da bi mogao da kazem kako ce se osecati na hladno vreme tako da ovde komparacija ne bi bila realna. Bar za sada. Takodje jos nije pokazala neku fabricku manu...ali opet imam je samo 2,5 meseci, i samo vreme ce reci svoje.

http://cikloberza.co...=8243&mode=view

I da sumiram. Dva pproizvoda, dva razlicitih tabora namenjena za jednu istu stvar XC/Maraton. Oba dva proizvoda po mom misljenju su odlican izbor koji imaju slicne karakteristike, mane i doblesti. Jedino sto se razlikuje kod ova dva proizvoda je cena. Evo kako bi ja ocenijo ova dva proizvoda na skali do 10

Tezina: RS 8,6 : FOX 7,8
Kvalitet rada: RS 9 : FOX 9,2
Mogucnost podesavanja: RS 8,8 : Fox 7,9
Krutost: RS 8,1 : FOX 8,6
Pouzdanost: RS 8,7 : FOX 6,8 *

* RS koristim samo 2,5 meseci dok FOX je koriscen 11,5 meseci

Za sam kraj hteo bi da generaliziram sve ovo gore napisano. Realno za sada RS bi imao ukupnu ocenu 8.6 dok FOX 8.1 samo zbog toga sto je imala fabricku manu. I to dva puta. Kada bi bio ispravan na duze vreme nosijo bi se rame uz rame sa RS. Ali i ovako oba dva proizvoda svrstavam u izuzetno dobrih i kvalitenith. Kada ih stvaim na kantaru za mene je to isto samo razlicito pakovanje :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#2 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 17 October 2011 - 09:42 PM

Jos samo 9 meseci. A interesuje me nesto drugo, to pozadi ti je Slime unutrasnja guma?
  • 0

#3 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 October 2011 - 10:51 PM

Eeeee, a ja se već neko vreme naložio na fox-a i rekoh biće sledeće godine, sad ću da razmislim, mada je i sid team xx bombonica :wink:

P.S. Prelep bajs, mnogo lepše mu stoji RS :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#4 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 October 2011 - 04:58 PM

zanimljiv prikaz :)

nego:

FOX F32 Remote: Kupljen Septembar 2010 vreme koriscenja ~ 11,5 meseci, predjena kilometraza ~10000km.
RS SID RLT: Kupljen Avgust 2011, vreme koriscenja 2,5 mesec, predjena kilometraza ~2500km.


da li si to kupovao amortizere od takmičara? izađe da su biciklovi na kojima su bili voženi oko 1.000km mesečno (u slučaju fox-a i preko zime). ok, možda su bili u vlasništvu nekog pasioniranog "brevetdžije", al' čisto sumnjam :)
  • 0
--

#5 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 18 October 2011 - 05:47 PM

Koliko ja znam on ih je kupio nove!!!
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#6 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 October 2011 - 07:56 PM

I onda svi pričaju kako je Fox S A V R Š E N... ma da. :lol:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#7 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 18 October 2011 - 08:27 PM

Hmmmm...
Koliko sam shvatio, dok si vozio fox-a-tvoja težina je bila 110kg, a kasnije na sid-u, 20-ak kg. manje....
Ne verujem da bi sid tako blistao u suprotnim uslovima.Ja volim i jedno i drugo.Na jednom konju imam lyrik-a, i ne bih ga menjao nizašta-dok sam na drugom do skora imao rebu race, koju sam zamenio fox-om rl100.Razlika u korist lisice je velika u konkretno tom slučaju.
  • 0
SPARK 10

#8 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 18 October 2011 - 09:40 PM

U oba slucaja se radi za nove vile kupljene iz prodavnice. Fox je bijo napakovan na novom bajku do RS je kupljen kao zamena Fox-a ali opet na novo
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#9 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 October 2011 - 06:08 AM

U oba slucaja se radi za nove vile kupljene iz prodavnice.


moja greška. loše sam razumeo...
  • 0
--

#10 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 19 October 2011 - 07:12 PM

Dobar review =D>

Vezano oko stelovanja dual-air-a kod Sid-a, kod mene je optimalan pritisak u donjoj komori za oko 10PSI manji nego u gornjoj(ako su istog pritiska previse utone-smanji hod) tako da ja koristim oko 100/90PSI za mojih 77-8kg tj oko 25mm SAG-a. Kako je kod tebe ?
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#11 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 20 October 2011 - 01:38 AM

Koliki im je hod, 100mm?
  • 0

#12 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 20 October 2011 - 09:00 AM

Dobar review =D>

Vezano oko stelovanja dual-air-a kod Sid-a, kod mene je optimalan pritisak u donjoj komori za oko 10PSI manji nego u gornjoj(ako su istog pritiska previse utone-smanji hod) tako da ja koristim oko 100/90PSI za mojih 77-8kg tj oko 25mm SAG-a. Kako je kod tebe ?


Na tabeli pise da za moju kilazu treba da vozim 135 psi u obe komore. Od starta je to za nekih 15% vise vazduha u vili nego sto treba. Igrajuci se sa pritiskom u obe komore zabelezijo sam da mi se vila najbolje ponasa na 105 u pozitivnu komoru i 85 u negativnu. normalno to je bijo priisak za spoljasnu temperaturu od 30-38. Kada je pala na ipod 25 pritisak se dvizijo oko 100 sa 80 dok u zadnja dva dana vozim na neku temperaturu od 0-2 stepena i pritisak mi je 85 sa 65. Znaci ta razlika od 20 PSI uvek postoji kod mene.

Koliki im je hod, 100mm?


Da u ona slucaja se radi za vile od 100mm hoda
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika