Jump to content


Fotografije

Sale62 [MTB] HT XCS 6.0


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 04 April 2014 - 07:05 PM

Evo razmislajm vec neko vreme da postavim svog dvotockasa ovde pa evo napokon da uvatim malo vremena i volje... U pitanju je MTB bajk 17.5" ako sam lepo premerio :D Ram mi je malo mali jer sam preko 180cm al svidja mi se takav kakav je i ne zalim se...Nedavno sam ga i kupio polovnog negde u januaru ove godine tacnije 21. Koristim ga svakodnevno i prelazim oko 10-20km kako kada nekada znam i vise, kada se okupim sa ortacima pa malo do Fruske gore ili negde oko grada..Uglavnom je to do skole, treninga ili ako negde treba da "skoknem", dosad sam presao oko 400km nije puno ali nakupice se jos...Nekima je mozda poznat ko prati oglase jer sam ga drzao na "prodaju" jedno vreme za malo vise nego sto mu je realna cena al to cisto da vidim jel bih mogao da izvucem nesto iz nejga al sad kilometar po kilometar sve mi vise prirasta za srce i odlucio sam i da ga skinem sa oglasa(cekam da isteken oglas pa da ga skolnim)...Ostale specifikacije cu postaviti dole i sve delove pa ako vas nesto zanima od delova a da nisam naveo slobodno pitajte :D Evo i par slika mog ljubimca (kliknite na slike da vam se otvori veca slika)Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Sto se tice promene i nadogradjivanja, razmisljao sam mozda da polako krenem da prebacujem menjace i siftere u XT kasnije taman i pogon kada malo skupim para, taman ce se i pogon istrositi, zatim da komponente zamenim Ritchey OS, kasnije verovatno i vilu jer je ova coil spring tj ima oprugu pa mozda stavim neku dual air ali za to mi takdoje treba malo vise para tako da to i nije u skorijoj buducnosti...Ako imate neki predlog sta da zamenim, promenim ili savim slobodno recite svaki predlog je i vise nego dobrodosao! :D I da vas pitam sta mislite o ramu jel moze da prodje msm jel vredi da se ulaze u njega tj da bude osnova bicikla ili i njega da menjam mozda ? :D Evo to bi bilo to nadam se da vas necu previse smoriti jer znam, ima jako puno teksta al eto ako imate vremena sto da ne :D

A evo i specifikacije koje sam obecao ako nekog bas zanima :D

Ram - HT XCS 6.0
Viljuška - Manitou Axel sa LockOutom
Šticna - Sr Suntour sa amortizerom
Sic - Selle Royal Mach
Komponente ( Korman i Lula) - HT
Gripovi - Ritchey
Rucice menjaca - SHIMANO
Kocnice - Zadnja V brake a prednja / ( imam Maguru Louse i Avid J7 ali nisu namestene, tako da kocim iskljucivo zadnjom :D )
Menjac prednji - SHIMANO Acera
Menjac zadnji - SHIMANO Deore
Tockovi - Rigida Zac 19 26"
Gume - Schwalbe Fast Fred
Kaseta - Osmofaz
Lanac - KMC 8H
Pogon - Sr Suntour XCS V2
Nosac Bidona - Specialized
Tezina oko 13kg
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#2 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 April 2014 - 07:43 AM

Za pocetak sredi prednju kocnicu a onda sve dalje :) Inace lep bajs, iako bih ja maknuo tu sticnu, mnogo mi cudno izgleda :)
  • 0

#3 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 07 April 2014 - 08:44 AM

takodje planiram da skolnnim sticnu :D jeste da je udobno i sve to ali me nervira ( a ako vec ocu tako mogo sam uzeti i full sus :D ) a za kocnicu jel imas neki predlog koju da uzmem za disk...da li mehaniku ili ipak hidruliku ali da nije preskupoa do nekih 25e samo prednja bez ikakvih dodataka vidim mogu jucy 7 da uzmem za te pare mozdanesto drugo ? recimo za 2500din samo prednja http://www.cikloberz...w.php?id=133264
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#4 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 April 2014 - 09:03 AM

Ja koristim v-brake, tako da sacekaj odgovor nekog drugog za to pitanje :)
  • 0

#5 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 22 April 2014 - 05:08 PM

Prednja kocnica namestena, u pitanju vec gore pomenuta avid juicy 7, koci za svaku pohvalu! Sledece sto je za upgrade sticna kao sto sam rekao, samo mi problem moram prvo ovu da prodam da bih kupio novu a da bih je prodao moram da je slikam a ne mogu da je slikam jer mi ne radi telefon....i tako da moram da cekam da nadjem neki nacin da slikam :D a incae do nedavno bio neki super oglas za 2000din sticna + lulua OS i volan flat OS taman onakvi kakvi meni trebaju a nisam imo para da uzmem....piffff :D
P.S sta mislite o ideji da se napravi hibrid od ovog MTBa ? :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika