Jump to content


Fotografije

Hmm...Sa brda na drum


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
39 odgovora na ovu temu

#1 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 09:48 PM

pozdrav svima evo mene u dilemi , zelim da predjem sa mtba na drumasa iz par razloga...jedan od razloga je to sto sam skoro u potpunosti prestao da zalazim u sumice a drugi sto me brzina toliko privlaci i jurnjava po asfaltu :D znaci bajs korsitim vise kao prevozno sredstvo a ne kao rekreaciju, dnevno preliazim oko 10km (da odem do skole ili na trening) ali nekada kada sam slobodan i kada nemam trening volim malo da se provozam malo duzu rutu....e sad sto se tice puta uglavnom vozim po asfaltu i betonu tj biciklistickim stazama po gradu pa me zanima koliko su bezbedni drumasi sa tim taknim felanama...procitao sam da treba da se pazim ivicnjaka i da obracam malo vise paznju na rupe na putevima ( sahtove i tako to )....to ne verujem da ce mi predstavljati prevelik problem iako sam na mtb navikao da svugde vozim ko sivonja da skacem i nabijam sve moguce ali mislim da mogu lako da se odviknem...e sad u nedaj boze nesto da se pokvari zanima me cena popravki ( zamena felni, probusenih guma) jel skuplje ista od mtba ? jel jednostavan prelazak sa mtba na drumasa koliko ja mislim ili opet mogu da se prevarim jer opet nije bas isti polozaj vozenja ovo mi deluje mnogo nekomotnije jer si mnogo vise nagnut napred i spusten nego na mtbu....i jos sto se tice opreme i bajsa razmislajo sam ili da menjam svoj mtb ili da ga prodam pa kupim nekog drumasa....znaci u vidu imam nekih 250-270e i recimo neki koji su mi se svideli su:
1. http://www.cikloberz...w.php?id=143726 najskuplji menju njima ali mi deluje kao i da je opravdano zbog karbonskih delova..e sad me zanima dal je vredan tih para i sta mu sve fali
2. http://www.cikloberz...w.php?id=135846 deluje mi vrlo lep na pogled ali nema nikakvih informacija u oglasu sem tih znakova niti mesta odklae je prodavac samo ime i broj ? da li je sigurno pokusavati da trugujem sa ovim prodavcem ? takodje ako ima nekih zamerki na bajs
3. http://www.cikloberz...w.php?id=142279 ovaj mi se najvise svidja prvenstveno zbog cene jer je najjeftiniji od svih ali opet ram je 56 a meni bi trebao 54 jer sam 182cm mada valjda ta 2 cm nece toliko znaciti :D
4. http://www.cikloberz...w.php?id=148098 i ovaj takojde malo visi nego sto bi mi odgovaralo ali mi se takodje svidja
ako vi imate neki predlog za mene bilo bi super :D inace ne znam koliko mi je pamento sada prodavati mtb i kupovati drumasa ili cekati zimu ( ih ko ce cekati sada jos celu sezonu :D )
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#2 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 April 2014 - 10:09 PM

Prvo, bilo bi najbolje kada bi mogao da probas par drumasa pa da vidis koja velicina ti odgovara ili nadji par prodavaca u tvojoj blizini pa idi da vidis, sedi na bicikle pa ces skontati koji ti bolje lezi, mada opet, to ne uzimaj zdravo za gotovo posto se razlikuje od proizvodjaca do proizvodjaca... :)
E sad, moj savet ti je da ne prodajes mtb ako ne moras posto nisi nikada vozio drumasa, super ako ti bude odgovaralo, ali sta ako ti ne bude odgovarao polozaj? :D Ostao si bez svog bajsa, a novi ne mozes da vozis... :(
Nego lepo ti skupi (pozajmi nekih 100 eura), imas da nadjes dobre starije polovnjake sa boljom opremom... Mani se samaraljki i boljih specijalki za prvi bajs (te vrste). Ne padaju im cene toliko tako da i da prodas sledece godine da uzmes neki bolji neces puno izgubiti, a uci ces u materiju i znaces sta da trazis i sta ti odgovara. ;)
Sto se tice samih komponenti, svaka ce ti raditi posao ako dobro odrzavas i ako joj nije dusa u nosu.. :mrgreen:
To ti je neki moj savet, a ostalo je na tebi sta ces i kako ces...

ps. ako se ne razumes da procenis istrosenost delova, obavezno nadji nekoga ko zna ili nosi kod majstora da ti potvrdi pa tek onda kupuj (ali nekog tvog, ne nekog koga prodavac predlozi posto ima dosta prevara)... :mrgreen:
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#3 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 10:26 PM

a recimo da odem u veneru bajk jel bi dali oni da provozas bajs makar desetmetara ili makar da sednes na njega...jer poslednji put akdas sam kupiovao novi bajs neki capriolo mogao sam da ga isprovabam koliko sam teo :D sad ne znam jel bih to mogao opet uraditi pa da vidim posto taj dicovery pro je kako prodavac tvrdi godniu dana star tak oda se ne bi puno razlikovao a samim tim bih video kakv je polozaj .... e sad ako vec ocu da vozim lagano da se ne oznojim ko mazga mogu da uhvatim gornje rucke i onda sam u polozaju skoro ko na mtbu jedino sto je drugacije je kada se dole uhvatim onda sam sagnut.... a sto se tice delova znam otprilike da vidim dal je nesto drzavano il ine i koliki mu je vek , tipa pogon ne bi trebali zubpci da su ostri i to...a jel bi imao da kazes nesto o ova 4 bajsa koja sam stavio jel valja koji od tih ili da cekam novi neki da iskoci ?
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 10:32 PM

Bacio pogled na brzaka...I samo ti mogu reci da si u u najgorem mogucem cenovnom rangu. Sto rece kolega, radije bih dao 100-120eur za neku celicanu, makar je posle prodao i za 50. :P Ovi gore su katastrofa.
  • 0

#5 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 10:35 PM

sta mi onda savetujes :D da sakpuim malo vise para :D pa da trazim od koliko otprilike :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#6 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 20 April 2014 - 01:58 AM

Od svih ovih Fokus zato sto odgovara tvojim potrebama kommutinga aliiiii da se obavezno licno pogleda...

Off...Kako je ruzan oblik kormana na ovom skautu nemogu da verujem da nisu mogli da nadju neki moderniji oblik....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 April 2014 - 09:54 AM

Drumske samaraljke + klasicne v-vrake celjusti kao na tom Fokusu = bicikl bez kocnica.
  • 0

#8 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2014 - 11:06 AM

Po meni bolje cekaj nesto bolje, ja sam kupio za 280 eura Treka sa Tiagra i 105 opremom, ovo je sve losije od toga...
A sto se tice polozaja neces biti kao na mtb-u kad uhvatis gore korman zato sto si opet mnogo ispruzeniji, al skontaces kad pocnes da vozis (osim ako uzmes manji ram nego sto ti treba). :D

Opet ponavljam da ti je moj savet, posebno ako ces da ostavljas napolju bajs dok si na treningu ili gde vec sve ides, kupis nesto losije za pocetak da vidis da li ti odgovara ili ne, lako ces kasnije da kupis nesto bolje kada budes znao na cemu si :D

Nesto ovako (nisam gledao sta je bolje, slucajno sam odabrao ova dva)
http://www.cikloberz...w.php?id=133488
http://www.cikloberz...w.php?id=148082
Ja sam 11 godina vozio stari drumas i bio prezadovoljan sa istim, da mi nisu ukrali i sad bih ga vozio. I da, kod starijih drumasa uglavnom ide nijansu veci ram nego kod novijih (tako kazu, ja nemam pojma koje je bio velicine moj stari ram) :)


Svi noviji drumasi imaju quick release na tockovima tako da ako ces ostavljati znaj da moras i tockove da zakljucavas da ne bi ostao bez njih... :)


Edit. nisam ti odgovorio sto se tice jacine tockova, imam oko 100 kg i mozda jednom u dve godine moram malo da iscentriram tocak, inace ga ne stedim uopste, ne skacem preko bankina, ali zato skacem preko rupa... :D Naleteo sam na par rupa (na Fruskoj Gori uglavnom), tako sam odvalio par puta da sam mislio da ce mi puci felna, a svaki put je izdrzala i nikada se nista nije desilo sem probusene gume... :)
E da, kod drumasa posebno obrati paznju na pritisak u gumama, mora biti uvek skroz naduvana guma ili ces dobiti snake bite na unutrasnjoj, kao i ja vec par puta... :(
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#9 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 20 April 2014 - 09:12 PM

a mozda ovaj http://www.cikloberz...w.php?id=147895 pristojno mi izgleda visina mi je perfektan jer kao sto je rekao u postu gore da za starije treba za nijansu veci ranm taman taj 1cm :D ali sto se tice mehanike ne znam nsita o campagnolu pa ako moze neko koju rac o njemu da kaze al inace su mi uzasne sticna i ova lula to bih odmah promenio

Drumske samaraljke + klasicne v-vrake celjusti kao na tom Fokusu = bicikl bez kocnica.

ako bih uzimao foks prvo sto bih uradio je skinu blatobrane i te kocnice i stavio normlane za drumasa :D ni meni se ne svidjaju te obicne vbrake kocnice

Opet ponavljam da ti je moj savet, posebno ako ces da ostavljas napolju bajs dok si na treningu ili gde vec sve ides, kupis nesto losije za pocetak da vidis da li ti odgovara ili ne, lako ces kasnije da kupis nesto bolje kada budes znao na cemu si :D

ma nije ni to problem uvek je ili meni na vidiku ili treneru...nije to problem :D par puta sam ostavio bajs po 2-3h bez nadzora na keju niko mu nista nije skinio, ni lampucu onu malu sto se skida u pola sekunde ni tocak koji ima leptira niti sic tako da neverujem da ce mi tockovi dobijati noge a sto se tice da li ce mi odgovarati...mislim da oce jer sanse da mi se drumas kao druams ne svidi su 2% a to je jedino jer nemogu da skacem sa njim ko sa mtbom...ali mislim da mogu da predjem sa mtba na drumasa bez problema :D samo da nadjem jedan dobar :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#10 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 20 April 2014 - 09:45 PM

a mozda ovaj http://www.cikloberz...w.php?id=147895 pristojno mi izgleda visina mi je perfektan jer kao sto je rekao u postu gore da za starije treba za nijansu veci ranm taman taj 1cm :D ali sto se tice mehanike ne znam nsita o campagnolu pa ako moze neko koju rac o njemu da kaze al inace su mi uzasne sticna i ova lula to bih odmah promenio samo sto je lulu koliko vidim zavarena za vilu ?

msm da ti je ovaj ram mali. Campagnolo je top brend za drumase, Chorus je (tada bio) njihova druga po kvalitetu grupa stim da je sad aktuelna postavka ima 11 lancanika nazad, tako da msm da je ovo 20 (a ne 10) godina stara masin. Poenat je u kakvom je stanju, a to je tesko ustanoviti iz fotki.
Lula nije zavarena za ram nego je rec o starijem sistemu vile sa navojem i lule koja se ubacuje u vrat vile (threaded-quill) u poredjenju sa vilama bez navoja i lulama koje obuhvataju vrat vile (a-head)

Opet ponavljam da ti je moj savet, posebno ako ces da ostavljas napolju bajs dok si na treningu ili gde vec sve ides, kupis nesto losije za pocetak da vidis da li ti odgovara ili ne, lako ces kasnije da kupis nesto bolje kada budes znao na cemu si :D

ma nije ni to problem uvek je ili meni na vidiku ili treneru...nije to problem :D par puta sam ostavio bajs po 2-3h bez nadzora na keju niko mu nista nije skinio, ni lampucu onu malu sto se skida u pola sekunde ni tocak koji ima leptira niti sic tako da neverujem da ce mi tockovi dobijati noge...

to sto se desilo nekoliko puta ne znaci da ce da se desi uvek. Ne bih voleo da da sledeci post bude tipa: ukraden...predlazem da poslusas iskusnije
  • 0

#11 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 20 April 2014 - 09:56 PM

koliko sam ja skontao bolje da mi je i mali ram pa da to nadoknadim sticnom nego da je prevelik...a inace o bajstu sta kazes kakv je ovako tebi na izgled tj to koliko moezes da vidis sa slika bar nesto ili ako mu faile nesto ili mislis da je zrelo za zamenu ? a inace bajs kao bajs pripada tom cenovnom ranku kao sto je prodavac naveo ili ne (suedci po opremi)
inace sto se tice kradje mislim da ce mi pre ukrasti bajs u biciklani nego ngde gde je prometno u sta sam i imao prilike da se uverim
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#12 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 20 April 2014 - 10:00 PM

Taj Bianchi mnogo lepo izgleda i nije ti uopšte mali, oprema je tipa doživotna i ako je sve tako kao što piše (a liči da jeste), to bi vredelo uzeti. Samo da je do 200 evra.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#13 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 20 April 2014 - 10:49 PM

pa sad da ce prodavac da spusti cenu 60e i neverujem bas tako da znaci i ne isplati se bajs bas nesto :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#14 stex

stex
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 21 April 2014 - 08:17 AM

Video sam negde na oglasima ROG Profesional. Čovek ima 2kom, veću i manju. Ima Gippieme opremu. Terrao sam takvu godinama i nije šušnula! Potraži oglas, pa pogledaj.
  • 0

#15 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 21 April 2014 - 05:56 PM

samo da vas pitam koliko po vasem misljenju treba da ulozim u drumasa tj koliko da dam za jednog iole normalnog ocuvanog drumasa sa nekom normalnom opremom neka 105 ultegra ili tiagra da znam da krenem da sakupljam polako pa nesto i preko raspusta na zaradim da mogu da kupim...ja planiram nekih 500-600e ? da li je to dovoljno za nekog kao sto sam naveo? cak bih voleo da ima malo i karbona na sebi posto bih vole jednog dana da imam full carbon bajk .... :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#16 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 21 April 2014 - 06:00 PM

Ne treba ti vise para od toga. Karbona ce biti, verovatno prednja viljuska. Ima vremena za karbonski ram ;).
  • 0
.

#17 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2014 - 06:54 PM

Taj Bianchi mnogo lepo izgleda i nije ti uopšte mali, oprema je tipa doživotna i ako je sve tako kao što piše (a liči da jeste), to bi vredelo uzeti. Samo da je do 200 evra.


I tata bi sine :D
I ja bih rado uzeo tako nešto za 200 samo što na žalost nema. Cene su uglavnom ili nešto jače od realnih ili debelo preduvane, stvarno treba dosta truda i vremena da se ulovi nešto odgovarajuće veličine a očuvano i povoljno.
I ja prelazim u drumadžije definitivno, ako ne ovo leto onda na jesen/proleće sigurno pa redovno pratim berzu.
  • 0

#18 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 21 April 2014 - 07:08 PM

Ne treba ti vise para od toga. Karbona ce biti, verovatno prednja viljuska. Ima vremena za karbonski ram ;).

pa tako sam nesto i mislio samo viljuska prednja ili sto sam vidjao i prednja i zadnja carbon ostalo alu cak neverujem da za 500-600e moze da se uzme full carbon sa ok opremom :D posto znam da je bicno ram+viljuska karbon oko 300-350e a gde je grupa gde su tockovi i sve to...
recimo nesto ovako http://www.cikloberz...w.php?id=142187 za 500e bi mi leglo piff :D nista mu ne faili oprema sve ok nije losa al nije ni neka prfi ko duraace kep ima malo karbona na sebi ocuvan skoro ko nov....sta vise :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#19 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 21 April 2014 - 09:02 PM

Sale, počeo si da se ložiš, a to sa aspekta kupovine, pogotovo nekoga ko nema iskustva, uopšte nije dobro. Zato (pogotovo ako ono 62 predstavlja godište, znači nisi deca) iskuliraj malo i obrati pažnju na suštinu koja se zove "finansijska konstrukcija". Svaki evro više odvojen za tu priliku, otvara više šansi za dobru kupovinu. Uz dobar i PROVEREN savet, koji ovde možeš da dobiješ, nećeš pogrešiti.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#20 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 21 April 2014 - 09:22 PM

@Gadjan
što se tiče cene onog bicikla koju sam predložio, to je samo zbog toga što sam to povezao sa iskustvom onog koji bicikl kupuje i konkretne bicikle. Takve bicikle su po klubovima ranije vozili do raspadanja i to su zaista super kvalitetni delovi i materijali, ali to je za nekog ko poznaje bicikle i mehaniku do detalja i ima rešenu soluciju održavanja i tretmana takvog bicikla. Dakle, po meni je to pre bicikl za kraj karijere, nego za početak. Ne kažem da ga vlasnik možda neće prodati, pre svega ljubiteljima klasike (kojih ima kod nas, ako se to tržište u međuvremenu nije zasitilo), ali bih ja pokušao sa mojom cenom. Ko traži, mož' i da dobije.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika